Aktualności

09.01.2019
VII Wielki Wyjazd na Węgry


Wielki Wyjazd na Węgry – tak jak co roku Fundacja Klubów „Gazety Polskiej” w marcu organizuje wyjazd na Węgry. Będziemy uczestniczyć w węgierskim Święcie Narodowym.
Więcej informacji  już wkrótce.
29.03.2018


Orban dziękuje Polakom. Specjalne listy do T. Sakiewicza, R. Kapuścińskiego i Klubów „GP”

Orban dziękuje Polakom. Specjalne listy do T. Sakiewicza, R. Kapuścińskiego i Klubów „GP”


image001Podczas niedawnego VI Wielkiego Wyjazdu na Węgry, członkowie Klubów Gazety Polskiej po raz kolejny udowodnili, że są wiernymi przyjaciółmi Węgrów. Równocześnie gospodarze odwzajemnili się wsparciem dla Polaków. Także premier Victor Orban podkreślił, jak ważna jest współpraca pomiędzy naszymi narodami. W specjalnych listach do redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza i prezesa Klubów Gazety Polskiej Ryszarda Kapuścińskiego, podziękował za zaangażowanie i obecność w Budapeszcie.

15 marca Węgrzy obchodzili święto narodowe w rocznicę wybuchu powstania 1848 roku. Oczywiście, w uroczystościach brały udział tysiące Polaków - wśród nich najliczniejszą grupę stanowili członkowie Klubów Gazety Polskiej.

„Na dyktat się nie godzimy. Możemy powiedzieć europejskim dyktatorom: jeżeli chcecie wspólnej Europy przyjedźcie dzisiaj do Budapesztu i zobaczcie jak to robią Polacy i Węgrzy. Nam nikt niczego nie kazał. Jesteśmy razem, bo tego chcemy i nikt nie zdoła nas podzielić” - powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz w przemówieniu w trakcie uroczystości odbywających się pod pomnikiem Józefa Bema w Budapeszcie.

Od tamtych wydarzeń minęły niemal dwa tygodnie, ale nadal są gorąco komentowane. Najlepszym tego przykładem jest, że ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács spotkała się z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem i przekazała listy od premiera Victora Orbana.

PONIŻEJ TREŚĆ OTRZYMANYCH LISTÓW OD PREMIARA VIKTORA ORBANA:

23.03.2018


[FOTOGALERIA + WIDEO] VI Wielki Wyjazd na Węgry 13-16 marca 2018 r.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z VI Wyjazdu na Węgry.

Do zobaczenia za rok!

http://www.klubygp.pl/fotogaleria-wideo-vi-wielki-wyjazd-na-wegry-13-16-marca-2018-r/


13.03.2018Do zobaczenia w Budapeszcie! Dziś z Warszawy wyrusza VI Wielki Wyjazd na Węgry


Już dzisiaj rozpoczyna się szósty Wielki Wyjazd na Węgry. Start z Warszawy o godz. 13.30. Pociągiem do Budapesztu uda się 600 przedstawicieli klubów „Gazety Polskiej”. Kolejni przyjadą na miejsce własnym transportem. Dla wielu chętnych zabrakło miejsc. – Błyskawiczne zapełnienie miejsc w pociągu świadczy, że mobilizacja jest ogromna – mówi nam Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”.

Tegoroczny wyjazd będzie miał wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy w historii naszą wyprawę honorowym patronatem objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W tym roku atmosfera w Budapeszcie jest wyjątkowa z uwagi na zbliżające się na Węgrzech wybory.

– Jedziemy na Węgry z przyjacielską wizytą. Od lat staramy się budować relacje z innymi narodami Europy Środkowej. Naszym ważnym partnerem jest premier Viktor Orbán. Chcemy być z Węgrami w dniu ich święta narodowego

– mówi "GPC" Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. A pan Wojciech z Warszawy dodaje: – Jak co roku, jadę do Budapesztu, aby odetchnąć nie tylko wiosennym powietrzem, ale również wolnością.

Wszystkim wyjeżdżającym przypominamy, że spotykamy się najpierw w Warszawie od godz. 13.30 w Hali Głównej Dworca Centralnego. Osoby, które przybędą później, proszone są o kierowanie się już bezpośrednio na peron. Na stacji będą podawane i wyświetlane informacje o tym, że podjedzie pociąg specjalny do Budapesztu – „Gazeta Polska”. Z peronu odjeżdżamy o godz. 13.50.

Kolejną stacją, na której zatrzyma się nasz pociąg, będzie dopiero Kraków Główny. Ze stolicy Małopolski odjedziemy o godz. 19.30. Co ważne, miejsca sypialne są numerowane i każdy z uczestników wyprawy dostał w tej sprawie odpowiednią informację SMS‑em. Jeżeli jednak tak się nie stało, organizatorzy proszą o kontakt i udzielą niezbędnych informacji. Miejsca siedzące są nienumerowane. Wolontariusze będą pomagali w znalezieniu miejsca.

Do Budapesztu przybędziemy o godz. 6.40 następnego dnia (14 marca). Będzie to dzień wolny, który można poświęcić na zwiedzanie stolicy Węgier. Tym, którzy jadą po raz pierwszy, pomocą służyć może najnowszy numer „Gazety Polskiej”. W tygodniku wśród wielu informacji o naszych wyjazdach na Węgry znajdzie się mały przewodnik po Budapeszcie. 15 marca weźmiemy udział w Święcie Narodowym Węgier. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 pod pomnikiem polsko-węgierskiego bohatera Józefa Bema. 

Wspólnym organizatorem są CÖF-CÖKA-CET oraz kluby „Gazety Polskiej”. Wieczorem 15 marca udamy się w powrotną drogę do Polski. Do Warszawy przybędziemy następnego dnia (16 marca rano).

Do zobaczenia.

Foto: Krzysztof Sitkowski

 http://niezalezna.pl/219502-do-zobaczenia-w-budapeszcie-dzis-z-warszawy-wyrusza-vi-wielki-wyjazd-na-wegry

08.03.2018UWAGA - brak wolnych miejsc


PONIŻEJ:   informacja o miejscu zbiórki w Warszawie oraz uaktualniony program.


VI Wielki Wyjazd na Węgry 2018 r. – GODZINY ODJAZDU POCIĄGU ORAZ WSTĘPNY PROGRAM

 

13 marca wyjeżdżamy do Budapesztu. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami pojedziemy pociągiem PKP Intercity z miejscami siedzącymi i wagonami sypialnymi.  

POCIĄG ZATRZYMA SIĘ NA STACJI (WARSZAWA CENTRALNA, KRAKÓW GŁÓWNY, BUDAPESZT KELETI)  
Uczestników odjeżdżających z Warszawy Centralnej prosimy o przyjście na zbiórkę o godzinie 13.30 w Hali Głównej Dworca Warszawa Centralna. Osoby, które przybędą po czasie, prosimy kierować się już bezpośrednio na peron. Na stacji będą podawane i wyświetlane informacje, że podjedzie pociąg specjalny do Budapesztu-Gazeta Polska.

13 marca 2018 r. (wtorek) wyjeżdżamy do Budapesztu.

– WARSZAWA CENTRALNA: godz. 13.50 (odjazd)
– KRAKÓW GŁÓWNY:  godz. 19.30 (odjazd)
– BUDAPEST KELETI: godz. 06.40 (przyjazd)  

Z Budapesztu wyjeżdżamy 15 marca 2018r. (czwartek) z dworca Budapeszt-Keleti

– BUDAPEST KELETI: godz. 18.20 (odjazd)
– KRAKÓW GŁÓWNY: godz. 5.40 (przyjazd)
– WARSZAWA GDAŃSKA:: godz. 11.00 (przyjazd)

Wstępny program:

14 marca 2018 r. (środa):
06.40 -  Przyjazd specjalnego pociągu z Polski na Dworzec Keleti
- Powitanie Polaków
07.00 -  Przejazd autokarów do Hoteli. Każdy autokar zostanie specjalnie oznakowany, w widocznym miejscu będzie podana nazwa hotelu do którego zostaniecie Państwo zawiezieni. O przydziale do poszczególnych hoteli zostaniecie Państwo powiadomieni w trakcie podróży.
- Całodzienne indywidualne  zwiedzanie Budapesztu.
18.00 – 19.00 – Kolacje w hotelach

15 marca 2018 r. (czwartek):
- śniadanie w hotelu
- po wzięciu bagaży i wymeldowaniu się z hoteli, przejdziemy do podstawionych autokarów, które zawiozą nas na uroczystości.

Uroczystości z okazji Święta Narodowego Węgier

11.00 - Wspólne uroczystości CÖF-CÖKA-CET oraz Klubów Gazety Polskiej z okazji Święta Narodowego Węgier 

Spotkanie pod pomnikiem Bema (Plac. gen J. Bema, Bem tér)

11.30   Narodowe hymny Węgier i Polski
11.35   Powitanie gości (tłumaczenie na j. polski) - László Csizmadia CÖF-CÖKA
11.55   Przemówienie Jerzego Snopka, Ambasadora RP na Węgrzech (tłumaczenie na j. polski)
12:05   Występ Zespołu Tanecznego Polonez
12.10   Przemówienie Tomasza Sakiewicza, redaktora Naczelnego Gazety Polskiej (tłumaczenie na j. węgierski)
12:20   Mária Wittner, bohaterka rewolucji ’56 przekaże Tomaszowi Sakiwewiczowi symboliczną, własnoręcznie wykonaną flagę Polski
12.22   Składanie wieńców m.in. przez red. nacz. "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, prezesa Klubów "Gazety Polskiej" Ryszarda Kapuścińskiego
12:27   Modlitwa
12:30  Powitanie uczestników „Marszu Pokoju” - Zsolt Bayer- zbiórka i przejście „marszem pokoju” pod Parlament.
Trasa: most Małgorzaty – Szt. István körút - Bajcsy-Zsilinszky út – Alkotmány utca

14.00 Przemówienie Viktora Orbana przed Parlamentem

Po uroczystościach powrót do autokarów, które będą znajdować się na parkingu przy Parlamencie. Odjazd autokarami na Dworzec Keleti.
Godzina. 18.20  odjazd pociągu do Polski.
03.03.2018


UWAGA - brak wolnych miejsc (3 marca 2018r. godzina 8.00)


Wszystkie miejsca w pociągu do Budapesztu są już zajęte.
Osoby zainteresowane prosimy dzwonić i pytać, czy może coś się zwolniło.

Pozniżej podajemy godziny odjazdu pociągu oraz wstępny program.

Do zobaczenia w drodze do Budapesztu!

01.03.2018

WAŻNE! VI Wielki Wyjazd na Węgry - z patronatem honorowym premiera Morawieckiego!

VI Wielki Wyjazd na Węgry, który organizowany jest przez Kluby "Gazety Polskiej", odbędzie już za dwa tygodnie. Dzisiaj dotarła do nas bardzo ważna informacja  z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poinformowano nas, że szef polskiego rządu, premier Mateusz Morawiecki, podjął decyzję o objęciu patronatu honorowego nad VI Wielkim Wyjazdem na Węgry.

"Uprzejmie przekazuję, że Państwa wniosek o patronat honorowy Pana Premiera Mateusza Morawieckiego nad VI Wielkim Wyjazdem na Węgry został pozytywnie rozpatrzony" - przekazano z informacji z KPRM.

ORGANIZATOR:


28.02.2018

 

UWAGA! Zostało jeszcze ostatnich 50 miejsc siedzących! (28 lutego 2018)
Spiesz się bo pociąg zaraz ... będzie pełny!


W najbliższym czasie podamy godziny wyjazdu ze stacji Warszawa Centralna oraz Kraków Główny.

 

20.02.2018

UWAGA - brak miejsc w wagonach sypialnych (20 lutego 2018r. godzina 12)


Szanowni Państwo, tegoroczny VI Wielki Wyjazd na Węgry cieszy się niezwykłym powodzeniem. Z przykrością informujemy, że miejsca w wagonach sypialnych zostały wyczerpane.
Zapraszamy do skorzystania z wagonów z miejscami siedzącymi (z przedziałami).

Tych którzy nie zdążyli wpłacić na wagony z miejscami sypialnianymi chcemy uprzejmie poinformować, że z naszych sześcioletnich doświadczeń wynika, że i tak nikt nie śpi.  Atmosfera w pociągu nie skłania nikogo do pójścia spać :-)


13.02.2018

VI Wielki Wyjazd na Węgry - koszty wyjazduKluby „Gazety Polskiej”, tak jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami pojedziemy specjalnym pociągiem PKP Intercity z miejscami siedzącymi i miejsca w wagonie sypialnym.

Zapraszamy wszystkich Polaków i organizacje patriotyczne do przyłączenia się do nas. Prosimy powiadomić znajomych i przyjaciół.

JEDŹCIE Z NAMI!

Wyjeżdżamy 13 marca z Warszawy i pojedziemy przez Kraków, gdzie planowany jest krótki postój.

Do Budapesztu przyjedziemy 14 marca w godzinach porannych na dworzec Budapest Keleti, skąd autobusami zostaniemy przewiezieni do hoteli. Pojedziemy w grupach 50-osobowych. Każdy autokar zostanie specjalnie oznakowany, a na widocznym miejscu będzie podana nazwa hotelu do którego zostaniecie zawiezieni. O przydziale do poszczególnych hoteli zostaniecie Państwo powiadomieni w trakcie podróży. Po całodziennym indywidualnym  zwiedzaniu Budapesztu w hotelach przewidziana jest uroczysta kolacja. Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána odbędą się 15 marca i rozpoczną przemarszem spod pomnika gen. Józefa Bema (Bem tér) pod budynek parlamentu w Budapeszcie. Przewidziane są przemówienia przedstawicieli delegacji polskiej oraz wystąpienie red. Tomasza Sakiewicza. Późnym wieczorem udamy się w drogę powrotną do Polski.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYJEŹDZIE JEST:

Wpłata na specjalne konto, które w ramach Fundacji Klubów „Gazety Polskiej” utworzono na tę okazję: PKO SA 26 1240 1040 1111 0010 7806 1812

W temacie przelewu prosimy o dokładne podanie swojego imienia, nazwiska, oraz daty urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz miasto (Warszawa, Kraków), gdzie będą Państwo wsiadać. Wpłata na konto równoznaczna jest z akceptacją regulaminu wyjazdu, który znajduje się na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.

Osoby które nie podadzą kompletnych danych prosimy o uzupełnienie i natychmiastowe wysłanie na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Ostatecznym terminem wpłaty na WWnW jest: 7 marca 2018 r. lub do wyczerpania miejsc, o czym zostaniecie Państwo powiadomieni.

Proszę w miarę szybko podjąć decyzję, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, a my jesteśmy zobligowani np. zapłacić „z góry” za hotele. Węgrzy organizują tzw. „marsz miliona” i już teraz wszystkie hotele są praktycznie zarezerwowane. To ważne dni dla Węgrów; w kwietniu odbędą się wybory parlamentarne, które być może zdecydują o większości konstytucyjnej dla Fideszu, a to pozwoli Węgrom zakończyć reformy zapoczątkowane w 2010 r. Proszą o nasze poparcie i je dostaną!

Dzięki naszym węgierskim przyjaciołom udało nam się zarezerwować odpowiednią ilość miejsc w hotelach.

 Koszty wyjazdu:

Dzięki naszym staraniom i chcąc docenić Państwa codzienną pracę dla dobra Polski, wynegocjowaliśmy znikomą opłatę za pociąg. Koszty jakie Państwo poniosą to: pobyt w hotelu, ubezpieczenie, koszty organizacyjne i niezbędne gadżety. Niestety cena zawiera 23 % VAT, który musimy odprowadzić do urzędu podatkowego!

Ceny za cały wyjazd:

– miejsca siedzące - 250 zł brutto (6-osobowe, 2 klasa)

–  miejsca w wagonie sypialnym - 350 zł brutto (brak miejsc)

W cenie zawarty jest:

– koszt przejazdu w obie strony pociągiem,

– jednodniowy pobyt w 3 gwiazdkowym hotelu w Budapeszcie, oraz śniadanie

– kolacja 14 marca w hotelu

– przejazdy specjalnie wynajętymi autobusami, np. z pociągu do hotelu i na uroczystości.

– koszt ubezpieczenia,

– broszury i drobiazgi (np. identyfikatory, buttony, smycze) z którymi będziecie mogli podzielić się z przyjaciółmi z Węgier.

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.   

Proszę nie zapomnieć o polskich flagach.

Nowe informacje dostępne są na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl. Kontakt telefoniczny w sprawach WWnW, tel. 519 598 504 lub 505 038 217
Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl 

08.02.2018

VI Wielki Wyjazd na Węgry - wstępne informacje


Kluby „GP” po raz kolejny organizują Wielki Wyjazd na Węgry. To będzie szósty wyjazd do przyjaciół, na których zawsze mogliśmy liczyć.  Jeżeli chodzi o informacje dotyczące wyjazdu, na razie możemy podać tylko wstępny plan Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Wyjeżdżamy specjalnie wynajętym pociągiem 13 marca z Warszawy i Krakowa. Do Budapesztu przyjedziemy 14 marca w godzinach porannych na dworzec Budapest Keleti, skąd autobusami zostaniemy przewiezieni do hoteli. Po całodziennym zwiedzaniu Budapesztu przewidziana jest uroczysta kolacja. Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána odbędą się 15 marca i rozpoczną przemarszem spod pomnika gen. Józefa Bema (Bem tér)  pod budynek parlamentu w Budapeszcie. Przewidziane są przemówienia przedstawicieli delegacji polskiej oraz wystąpienie red. Tomasza Sakiewicza. Późnym wieczorem udamy się w drogę powrotną do Polski.

Nowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl, www.klubygp.pl, oraz w mediach Strefy Wolnego Słowa. Kontakt: p. Ewa Wójcik, tel. 505 038 217. Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl. Przewodniczący klubów „GP” będą na bieżąco informowani o szczegółach wyjazdu.


31.01.2018


VI Wielki Wyjazd na Węgry


Wielki Wyjazd na Węgry – tak jak co roku Fundacja Klubów „Gazety Polskiej” w marcu organizuje wyjazd na Węgry. Będziemy uczestniczyć w węgierskim Święcie Narodowym.
Więcej informacji  już wkrótce.
06.04.2017


[FOTORELACJA] V Wielki Wyjazd na Węgry (wideo)

V Wielki Wyjazd na Węgry

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z V Wyjazdu na Węgry.

Relacja foto:
http://www.klubygp.pl/fotorelacja-v-wielki-wyjazd-na-wegry/
Relacje wideo:
http://www.klubygp.pl/v-wielki-wyjazd-na-wegry-relacje-wideo/

Pocztówka z Budapesztu. Wyjazd Polaków na Narodowe Święto Węgier. Nieoficjalna relacja okiem uczestnika.
zdjęcia: Arkadiusz Wronowski
fr. transmisji: http://stream1.pl/
"Serdecznie witam naszych przyjaciół z Polski. To bardzo ważne dla nas, że jesteście tu dziś z nami tak jak 1848 r." – mówił, witając Polaków Viktor Orbán, premier Węgier.
http://www.wielkiwyjazdnawegry.pl/
wideo:bogmar11
 
22.03.2017

Przyjaźń polsko-węgierska trwa


Klubowicze „Gazety Polskiej” z całego kraju i zagranicy wzięli udział w V Wielkim Wyjeździe na Węgry. Polacy byli entuzjastycznie witani podczas głównych uroczystości Narodowego Święta Węgier. – Serdecznie witam naszych przyjaciół z Polski. To bardzo ważne dla nas, że jesteście tu dziś z nami tak jak 1848 r. – mówił, witając kluby „GP” Viktor Orbán, premier Węgier.

Do Budapesztu dotarło w sumie kilkuset Polaków. Nie zawiedli klubowicze „Gazety Polskiej”, którzy na Węgry dotarli po całonocnej podróży autokarem. W Budapeszcie zjawili się m.in. przedstawiciele klubów ze Szczytna, Elbląga, Krakowa, Bielska-Białej, a także klubów zagranicznych Essen, Hamburga czy Wiednia. Polska grupa była dobrze widoczna wśród tłumu Węgrów. Specjalnie dla Polaków zaprezentowana była transkrypcja przemówień występujących władz Węgier i Budapesztu. Nie zabrakło wątków polskich. – Pragnę serdecznie powitać na dzisiejszej uroczystości naszych polskich przyjaciół, naszych braci. My, Węgrzy, nigdy nie zapomnimy, ilu polskich bohaterów walczyło o węgierską wolność. Nie zapomnimy polskich legionistów, którzy w 1848 r. przybyli na Węgry, powołując się na trwającą od dawna przyjaźń z Węgrami, by stanąć z nami ramię w ramię do walki o wolność. W 1848 r. genialne posunięcia polskiego gen. Józefa Bema pozwoliły utrzymać się przez wiele miesięcy nowo powstałej republice Kossutha – powiedział, witając Polaków Istvam Tarlos, burmistrz Budapesztu. Nasi rodacy byli witani na każdym kroku uśmiechem, uściskami i nieśmiertelnym stwierdzeniem: Polak, Węgier dwa bratanki.
....
14.03.2017

Ważny list otwarty Zarządu CÖF-CÖKA z Budapesztu

List otwarty

W zgodzie z naszymi polskimi przyjaciółmi wiemy, że nieuniknione rozsądne decyzje w polityce są oddzielone od emocji. Część węgierskiego społeczeństwa obywatelskiego, reprezentowane przez CÖF-CÖKA już zaznaczyła w liście napisanym do Unii Europejskiej, że były premier Polski i przewodniczący PO, będącej obecnie w opozycji, Donald Tusk, nie może wtrącić się w sprawy wewnętrzne Polski.

Naród polski jest wiecznym i podstawowym gwarantem praworządności i demokracji. Dlatego, jeżeli nadejdzie czas, naród zdecyduje, której partii da zaufanie i komu powierzy swoją przyszłość.

Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej może niewątpliwie zapewnić korzyść dla PO i swojej osoby w nadchodzącym okresie, szczególnie przy następnych wyborach parlamentarnych. Ta delikatna sytuacja może być rozwiązana wyłącznie w ten sposób, że wspólnota Rady Europejskiej sama sprawdzi, czy Donald Tusk zachowuje swoją neutralność zgodnie z przepisami UE i czy unika wszelkich decyzji, które mogą budzić podejrzenie stronniczego postępowania.

Rozumiemy zmartwienie polskich obywateli, jednocześnie zapewniamy ich, że przy każdym uzasadniony proteście będziemy wspierali ich.

Nasi polscy przyjaciele, jak zawsze, mogą liczyć na naszą współpracę. Tradycyjne spotkanie naszych prezydentów 24 marca, w dniu przyjaźni polsko-węgierskiej, wyraźnie odzwierciedla wolę naszych narodów opartej na ścisłej współpracy.

Zarząd CÖF-CÖKA


10.03.2017Apel w sprawie wyjazdu na Węgry. Dlaczego jedziemy na Węgry.

Już po raz piąty kluby „Gazety Polskiej” organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Po wczorajszych wydarzeniach - i poparciu kandydatury Donalda Tuska przez Węgrów - niektórzy podważają sens tej inicjatywy. Głos w tej sprawie zabrał Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

- Nigdy nie jeździliśmy do żadnego rządu na Węgry. Jeździmy na wspólne święto polsko-węgierskie. Powstanie polsko-węgierskie było powstaniem Węgrów i Polaków pod dowództwem gen. Bema. Jedziemy pod pomnik gen. Bema. Jedziemy pod pomnik katyński i smoleński, który był bodajże jednym z pierwszych, które powstały w Budapeszcie. Jest to tradycja coroczna - wyjaśnia Tomasz Sakiewicz.

Naczelny "Gazety Polskiej" mówi:

Druga sprawa: w polityce nie wolno się obrażać. To, że Orban nas nie poparł, to jest nasz błąd. Tak samo jak naszym błędem jest to, że nie poparła nas dyplomacja brytyjska. Bo widać mieliśmy za słabe argumenty i za słabą sieć powiązań. Reakcja obrażania się jest sprzeczna z polskim interesem narodowym. Musimy mieć sojuszników, musimy ich szukać i na Węgrzech i w Wlk. Brytanii i wśród Bałtów i na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych. Wszędzie tam, gdzie możemy mieć jakieś wspólne interesy. Jeżeli się będziemy zachowywać inaczej, to będzie objaw naszej obywatelskiej niedojrzałości.

Rozumiem emocje tych, którzy czują się urażeni. Orban reprezentuje interesy węgierskie, my reprezentujemy interesy polskie. Jest wspólnota tych interesów i trzeba ją rozbudować. Ja dlatego, dla polskich interesów, jadę na Węgry

- deklaruje Tomasz Sakiewicz.

INFORMACJE O WYJEŹDZIE NA WĘGRY

O wspólny wyjazd na Węgry zaapelował także Ryszard Kapuściński, szef Klubów "GP":

Szanowni Państwo,

 

otrzymujemy dużo telefonów w sprawie naszego wyjazdu na Węgry, w kontekście wczorajszego poparcia Viktora Orbána dla Donalda Tuska. Musicie Państwo pamiętać, że jedziemy tam przede wszystkim spotkać się z naszymi przyjaciółmi z Węgier. Najważniejsze uroczystości dla nas odbędą się przy  pomniku gen. J. Bema i pod pomnikiem Katyńskim gdzie upamiętnimy pomordowanych w Katyniu. W obu uroczystościach będą brali udział Węgrzy razem z wysokimi dostojnikami państwowymi. Nie jestem upoważniony do komentowania głosowania Viktora Orbána popierającego Tuska, mam tylko nadzieję, że w najważniejszych sprawach dla Europy nadal będziemy razem. Widocznie niektórzy uznali, a mam tutaj na myśli szefów rządów Słowacji, Czech i Węgier czyli Grupy Wyszehradzkiej, że są ważniejsze sprawy do załatwienia w Europie, a nie kruszenie kopii o mało znaczące stanowisko dla Donalda Tuska.

Uważam, że mimo wszystko, dla dobra Polski, musimy szukać sojuszników w Europie i to powinno być priorytetem rządu pani Beaty Szydło.

Chcę Państwa również poinformować, że na wczorajszym posiedzeniu Sądu Najwyższego zapadł wyrok wobec autorki tekstu Katarzyny Hejke oraz redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza, którzy w październiku 2006 r., w artykule pt. „WSI na wizji”  ujawnili, że Subotić doradzał przy akceptacji programów publicystycznych TVN i współpracował z wojskowymi służbami PRL, a od 1993 r. z WSI. Po 11 latach, po oddaleniu w 2014 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie pozwu Suboticia Sąd Najwyższy wydał wyrok nakazujący przeproszenie na łamach niektórych gazet Milana Suboticia. To koszty idące w setki tysięcy złotych, to znak, że walka z naszym środowiskiem przenosi się również do sądów.

Dlatego apeluję, nie dajmy się skłócić i zastraszyć. Teraz tym bardziej musimy być razem.

JEDŹCIE Z NAMI!

Ryszard Kapuściński


08.03.2017

Jedźcie z nami! - Mamy jeszcze wolne miejsca


06.03.2017


~ZMIANA W PROGRAMIE~
V Wielki Wyjazd na Węgry – Jedźcie z nami na Węgry

14 marca po raz piąty jedziemy na Węgry. Kluby „GP”, tak jak w poprzednich latach organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Będziemy razem z braćmi Węgrami  uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego. Przypomnę, że Węgrzy od wielu lat przyjeżdżają do Polski na Narodowe Święto Niepodległości. Teraz kolej na nas, ponieważ w ten sposób pokazujemy Europie, że nasza wielowiekowa przyjaźń pomiędzy naszymi narodami przetrwała, trwa i trwać będzie. Pokrótce przedstawiam program wyjazdu na Węgry:

Wyjazd z:

- Warszawy, 14 marca, o g.18.00  z parkingu Pałacu Kultury, naprzeciwko Kinoteki, jedziemy przez Kielce
- postój w Krakowie, wyjazd o g. 23.00 Dom Turysty, (Hotel PTTK "Wyspiański"), ul. Westerplatte 15/16.

Do hoteli w Budapeszcie przyjedziemy około g. 7.00; po krótkim odpoczynku o g. 9.00 zostaniecie Państwo przewiezieni na uroczystości państwowe.

15 marca

 

– g. 9.00 Przejazd autokarami z Hoteli do Muzeum Narodowego (Nemzeti Múzeum)

– g. 10.00 oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána  na Múzeum körút, gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiona zostanie scena.  Na telebimie będą tłumaczone na język polski teksty wygłaszanych przemówień.

– g. 11.30 po zakończeniu uroczystości państwowych  przemarsz pod  pomnik   gen J. Bema  (Bem tér).

– g. 14.00 Uroczystość polsko-węgierskie przy pomniku gen. J. Bema, złożenie wieńców. Wygłoszenie okolicznościowych przemówień m.in. przez przedstawicieli „Gazety Polskiej”, CÖKA-CET , prof. Jerzego Snopka, Ambasadora RP w Budapeszcie, oraz najwyższych władz samorządowych Budapesztu. Przewidziano program artystyczny.

– g. 15.30 Przejazd autokarami z Placu gen. J. Bema pod Pomnik Katyński (naprzeciwko Árpád Gimnázium, Nagyszombat u. 19) gdzie odbędzie się uroczystość upamiętniająca pomordowanych w Katyniu.

– g. 16.30 przejazd autokarami na miejsce kolacji,  na Zamku (Restauracja Fortuna –  dla grupy jadącej autokarami)

– przejazd autokarami do hoteli (czas wolny)

 16 marca

– g.  8.00 Wyjazd z hoteli pod Parlament

– g. 9.00 Zwiedzanie Parlamentu  

– zwiedzanie Budapesztu, indywidualnie lub w grupach.

 Około g. 15.00 planowany wyjazd z hoteli do Polski.


Koszty wyjazdu to: 350 zł (w tym podatek VAT 23%). Prosimy o wpłaty (najpóźniej do 10 marca) na specjalne konto które w ramach  Fundacji Klubów Gazety Polskiej utworzyliśmy na tę okazję: ALIOR BANK: 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968

Proszę na przelewie dokładnie wpisać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz dodatkowo miasto w którym Państwo wsiądą do autokaru. Proszę również o informację na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl.

Codziennie nowe informacje dotyczące  WWnW na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl

Kontakt telefoniczny: p. Ewa Wójcik, tel. 792 920 773; 505 038 217

Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół.

JEDŹCIE Z NAMI!
06.03.2017

Pojedź z nami na Węgry!

Jeszcze do 10 marca można uregulować wpłatę w wysokości 350 zł i pojechać razem z redakcją „Gazety Polskiej” i klubami „GP” do Budapesztu, by wspólnie z braćmi Węgrami celebrować ich święto narodowe.

Wyjazd zaplanowano na 14 marca o godz. 18 z Warszawy. Istnieje możliwość dołączenia do wycieczki w Kielcach i Krakowie, skąd autokar ruszy bezpośrednio do Budapesztu. 15 marca o godz. 9 uczestnicy zostaną przewiezieni na uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána. Na miejscu, przed Muzeum Narodowym, wystawione będą telebimy transmitujące przemówienia tłumaczone na język polski. Tego samego dnia o godz. 14 odbędą się uroczystości polsko-węgierskie przy pomniku gen. J. Bema, w których udział wezmą m.in. przedstawiciele „Gazety Polskiej” i ambasadora RP w Budapeszcie, a o godz. 15.30 uczestnicy pojadą złożyć kwiaty pod pomnik Katyński. Na czwartek (16.03) organizatorzy zaplanowali zwiedzanie miasta, z uwzględnieniem okazałego gmachu węgierskiego parlamentu. Tego dnia ok. godz. 15 ruszy autokar w drogę powrotną do Polski. Koszt całej wycieczki to 350 zł (wpłata najpóźniej do 10.03).


(mj)

03.03.2017

​GPC - Pojedź na Węgry z „Gazetą Polską”

ZAPRASZAMY Tak jak w poprzednich latach kluby „GP” organizują Wielki Wyjazd na Węgry, by wspólnie z naszymi sojusznikami celebrować 15 marca w Budapeszcie Święto Narodowe. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do udziału we wspólnej wycieczce.

Węgrzy od wielu lat przyjeżdżają do Polski na Narodowe Święto Niepodległości. Teraz kolej na nas, ponieważ w ten sposób pokazujemy Europie, że wielowiekowa przyjaźń pomiędzy naszymi narodami przetrwała, trwa i trwać będzie – zachęcają organizatorzy V Wielkiego Wyjazdu na Węgry.
31.01.2017

GPC:  Jak Polak z Węgrem

Będziemy razem z braćmi Węgrami uczestniczyli w uroczystościach Święta Narodowego. Węgrzy od wielu lat przyjeżdżają do Polski na Narodowe Święto Niepodległości. Teraz kolej na nas, ponieważ w ten sposób pokazujemy Europie, że wielowiekowa przyjaźń pomiędzy naszymi narodami przetrwała, trwa i trwać będzie – zachęcają organizatorzy piątego Wielkiego Wyjazdu na Węgry, który odbędzie się w dniach 14–16 marca....
 
31.01.2017
Kluby „GP”, jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Jedziemy po raz kolejny do Budapesztu. Pierwszy raz pojechaliśmy w 2012 r., w momencie, kiedy rząd Viktora Orbána był najbardziej atakowany przez większość rządów Europy Zachodniej. Wtedy kluby „GP” pojechały na Węgry, aby pokazać nasze poparcie dla polityki węgierskiego premiera. W poprzednim roku atakowana była Polska. Nasi przyjaciele z Węgier, rozumiejąc doskonale naszą sytuację, całym sercem byli z polskim narodem. Wiedzą, że po zmianach zapoczątkowanych przez rząd premier Beaty Szydło Polska znalazła się w podobnej sytuacji, w jakiej był rząd Viktora Orbána. Jedziemy, żeby podziękować Węgrom za wsparcie jakiego udzielają nam na codzień. W tym roku na Węgry wyjedziemy 14 marca, wyjazd z Budapesztu planowany jest wieczorem 16 marca. W czasie pobytu będziemy uczestniczyć w uroczystościach państwowych z udziałem Viktora Orbána. Złożymy wieńce pod pomnikiem gen. Józefa Bema i pod Pomnikiem Katyńskim. Więcej informacji w następnym numerze „Gazety Polskiej” i na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.
12.03.2016
--- ARCHIWUM ----Program IV Wielkiego Wyjazdu na Węgry 14-17 marca 2016 r.


14 MARCA (poniedziałek)
Wyjeżdżamy do Budapesztu

– WARSZAWA WSCHODNIA
: godz. 13.43-14.09 (peron 2 tor 8)
Od 13.10 w hali biletowej od strony ul. Kijowskiej będą czekali na Państwa wolontariusze by pomóc Państwu dostać się na odpowiedni peron.

– WARSZAWA CENTRALNA: godz. 14.15-14.35 (peron 3 tor 4)
Od 13.45 w holu głównym na Centralnym będą czekali na Państwa wolontariusze by pomóc Państwu dostać się na odpowiedni peron.

– KRAKÓW GŁÓWNY:
 godz. 18.16-18.55  (peron 3 tor 1)

– BUDAPEST NUGATYI
: godz. 06.04

 

15 Marca (wtorek)
Uroczystości z okazji Święta Narodowego Węgier

 

05.30         Spotkanie na Dworcu Nyugati (Nyugati Pályaudvar)
06.04         Przyjazd specjalnego pociągu z Polski
06.10         Powitanie Polaków
07.00         Przejazd autokarów do Hoteli (rozdanie kuponów na obiad w autokarach)
09.00         Przejazd autokarów z Hoteli do Muzeum Narodowego (Nemzeti Múzeum)
10.30         Uroczystość Państwowa przed Muzeum Narodowym (Nemzeti Múzeum)
12.00         Przemarsz na Zamek Królewski wraz z Węgrami                                                        
13.00         Obiad na Zamku (Restauracja Fortuna –   dla grupy jadącej pociągiem)
14.15         Przejście z Zamku na Plac Bema
15.00         Uroczystość polsko-węgierska przy Pomniku Bema
Program szczegółowy:
 CZYTAJ DALEJ...
08.03.2016

--- ARCHIWUM ----

Program uroczystości:

(15 marca)
- oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána rozpoczną się o godz. 10.30 – 12.30 (Budapest 1088 Múzeum körút 14-16), gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiona zostanie scena. Przewidziane jest wystąpienie red. Tomasza Sakiewicza.

- o godz. 14.00 – 15.30 złożenie wieńców pod pomnikiem gen J. Bema (Budapest 1027 Bem tér), oraz wygłoszenie okolicznościowych przemówień przedstawicieli „Gazety Polskiej”, władz CÖKA-CET, oraz najwyższych władz samorządowych Budapesztu.

- po uroczystościach przemarsz pod Pomnik Katyński (naprzeciwko Árpád Gimnázium, Nagyszombat u. 19), złożenie wieńców, wygłoszenie przemówień.

16 marca wyjeżdżamy z Budapesztu z dworca Budapest Nyugati, godz. 21.00

 

07.03.2016

Poniżej przesyłam perony i godziny odjazdu pociągu do Budapesztu:

14 marca 2016 r. wyjeżdżamy do Budapesztu.

WARSZAWA WSCHODNIA: godz. 13.43-14.09 (peron 2 tor 8)

– WARSZAWA CENTRALNA: godz. 14.15-14.35 (peron 3 tor 4)

– KRAKÓW GŁÓWNY:  godz. 18.16-18.55  (peron 3 tor 1)

– BUDAPEST NUGATYI: godz. 06.04

 

Z Budapesztu wyjeżdżamy 16 marca z dworca Budapest Nyugati, 

– BUDAPEST NUGATYI: godz. 21.00

– KRAKÓW GŁÓWNY: godz. 09.06-09:46 (peron 3 tor 1)

– WARSZAWA CENTRALNA: godz. 12.45-13.10 (peron 1 tor 7)

– WARSZAWA WSCHODNIA: godz. 13.16-13.31 (peron 3 tor 2)

 

Są jeszcze wolne miejsca.
Prosimy o szybką decyzję.
Przedłużyliśmy termin wpłat do 11 marca.


02.03.2016

Są jeszcze wolne miejsca.
Prosimy o szybką decyzję.
Przedłużyliśmy termin wpłat do 11 marca.UWAGA !!
ZMIANA GODZINY ODJAZDU ORAZ POSTOJU POCIĄGU !!
Warszawa Centralna (g. 14.15), Kraków (g. 18.16)

W związku z tym, że czas przejazdu z Warszawy do Budapesztu mógłby się przedłużyć o 4 godziny, musieliśmy zrezygnować z postoju pociągu w KIELCACH.

POCIĄG ZATRZYMA SIĘ NA STACJI (WARSZAWA WSCHODNIA, WARSZAWA CENTRALNA, KRAKÓW GŁ., BUDAPESZT)

14 marca 2016 r. wyjeżdżamy do Budapesztu.

– WARSZAWA WSCHODNIA: godz. 13.43-14.09

– WARSZAWA CENTRALNA : godz. 14.15-14.35

– KRAKÓW GŁÓWNY:  godz. 18.16-18.55

– BUDAPEST NUGATYI: godz. 06.04

 

Z Budapesztu wyjeżdżamy 16 marca z dworca Budapest Nyugati, 

– BUDAPEST NUGATYI: godz. 21.00

– KRAKÓW GŁÓWNY: godz. 09.06-09:46

– WARSZAWA CENTRALNA: godz. 12.45-13.10

– WARSZAWA WSCHODNIA: godz. 13.16-13.31


01.03.2016

Wzruszające słowa Viktora Orbána

„Za Polskę wielu z nas przelałoby w każdej chwili krew, a wielu Polaków oddałoby w razie potrzeby życie, by chronić Węgry. W przeszłości nieraz tak było” – powiedział Viktor Orbán w wywiadzie, udzielonym niemieckiej gazecie „Bild-Zeitung”....

26.02.2016

Viktor Orban: „Za Polskę wielu z nas przelałoby krew”


Odnosząc się do sojuszu z Polską w ramach Grupy Wyszehradzkiej, Orban zaznaczył, że narody Europy Środkowej stanowią „wspólnotę losów na życie i śmierć”. „Za Polskę wielu z nas przelałoby w każdej chwili krew, a wielu Polaków oddałoby w razie potrzeby życie, by chronić Węgry. W przeszłości nie raz tak było” – powiedział „Bildowi” Orban.
25.02.2016
Dzień 15 marca stał się Świętem Narodowym na Węgrzech. W dniu tym odbywają się liczne uroczystości państwowe, mające upamiętnić krew bohaterów, którzy zginęli w walkach o wolność. Tradycyjnie świętujący Węgrzy noszą trójkolorową kokardkę w barwach narodowych przypiętą do piersi.

Kluby "Gazety Polskiej" organizują 14-17 marca WIELKI WYJAZD NA WĘGRY, do Budapesztu. Zademonstrujemy naszą przyjaźń, nasze poparcie dla Węgrów.

Zapraszam wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić znajomych i przyjaciół.

Jedźmy razem.24.02.2016

To ostatnie dni, by dołączyć do uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry, organizowanego przez kluby „Gazety Polskiej”. Wśród gości jadących do Budapesztu będzie Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

15 marca 1848 r. rozpoczęła się rewolucja na Węgrzech, która miała doprowadzić do wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego. Dzień 15 marca stał się na Węgrzech świętem narodowym. W tym dniu odbywają się liczne uroczystości państwowe, mające upamiętnić bohaterów, w tym również Polaków, którzy zginęli w walkach o wolność. Dlatego Kluby „GP”, tak jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry.
Będziemy uczestniczyli w tych uroczystościach, w ten sposób zademonstrujemy naszą przyjaźń.

 14 marca wyjeżdżamy do Budapesztu...

15.02.2016
Kluby „GP”, tak jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry. 14 marca wyjeżdżamy do Budapesztu. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami pojedziemy pociągiem PKP Intercity z miejscami siedzącymi i wagonami sypialnymi.

 


UWAGA !!
ZMIANA GODZINY ODJAZDU ORAZ POSTOJU POCIĄGU !!

W związku z tym, że czas przejazdu z Warszawy do Budapesztu mógłby się przedłużyć o 4 godziny, musieliśmy zrezygnować z postoju pociągu w KIELCACH.

POCIĄG ZATRZYMA SIĘ NA STACJI (WARSZAWA WSCHODNIA, WARSZAWA CENTRALNA, KRAKÓW GŁ., BUDAPESZT)

14 marca 2016 r. wyjeżdżamy do Budapesztu.

– WARSZAWA WSCHODNIA: godz. 13.43-14.09

– WARSZAWA CENTRALNA : godz. 14.15-14.35

– KRAKÓW GŁÓWNY:  godz. 18.16-18.55

– BUDAPEST NUGATYI: godz. 06.04

 

Z Budapesztu wyjeżdżamy 16 marca z dworca Budapest Nyugati, 

– BUDAPEST NUGATYI: godz. 21.00

– KRAKÓW GŁÓWNY: godz. 09.06-09:46

– WARSZAWA CENTRALNA: godz. 12.45-13.10

– WARSZAWA WSCHODNIA: godz. 13.16-13.31

 

Po przyjeździe pociągu do Budapesztu zostaniecie Państwo przewiezieni autokarami do hoteli (w grupach 50-osobowych).

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYJEŹDZIE JEST:

Wpłata na specjalne konto, które w ramach Fundacji Klubów „Gazety Polskiej” utworzono na tę okazję: ALIOR BANK 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968

W temacie przelewu prosimy o dokładne podanie swojego imienia, nazwiska, oraz daty urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz dopisek „Wielki Wyjazd na Węgry”. Zgodnie z nim wpłacane kwoty będą przeznaczane na właściwy cel statutowy – organizację  Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Wpłata na konto równoznaczna jest z akceptacją regulaminu wyjazdu, który znajduje się na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.

Ostatecznym terminem wpłaty na WWnW jest: 4 marca 2016 r.

Spowodowane to jest bardzo dużymi kosztami, które musimy ponieść wcześniej. np. opłata PKP Intercity oraz opłata hoteli.

Koszty wyjazdu:

– miejsca siedzące (klasa 2 z klimatyzacją)  440 zł

– miejsca w wagonie sypialnym (przedziały 3-osobowe) 580 zł

PKP Intercity gwarantuje przejazd nowymi wagonami o wysokim standardzie (przykładowe zdjęcia poniżej). Podczas podróży otrzymają Państwo poczęstunek.

W cenie zawarty jest:

– koszt przejazdu w obie strony pociągiem,

– poczęstunek w pociągu,

– jednodniowy pobyt w 3 gwiazdkowym hotelu w Budapeszcie, oraz śniadanie

– przejazdy specjalnie wynajętymi autobusami, np. z pociągu do hotelu i na uroczystości.

– koszt ubezpieczenia,

– broszury i drobiazgi (np. identyfikatory, buttony, smycze) z którymi będziecie mogli podzielić się z przyjaciółmi z Węgier.

Niestety, w cenie kosztów zawarty jest podatek VAT, który wynosi od 80 zł do ponad 100 zł. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.

Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána rozpoczną się ...
09.02.2016
 Kluby „GP”, tak jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Jedziemy po raz kolejny do Budapesztu. Pierwszy raz pojechaliśmy w 2012 roku, w momencie, kiedy rząd Viktora Orbána był najbardziej atakowany przez większość rządów Europy Zachodniej. Wtedy kluby „GP” pojechały na Węgry, aby pokazać nasze poparcie dla polityki węgierskiego premiera. Dzisiaj atakowana jest Polska. Nasi przyjaciele z Węgier rozumiejąc doskonale naszą sytuację, całym sercem są z polskim narodem. Życzą nam wytrwałości w naprawie Polski i zwycięstwa w walce z zaprzańcami, którzy doprowadzili Polskę niemal do ruiny.


Informacje dotyczące wyjazdu:

Jesteśmy w trakcie negocjacji z wieloma podmiotami od których zależy sukces naszego wyjazdu. Dlatego jak na razie możemy podać tylko wstępny plan

Kontakt telefoniczny w sprawach WWnW, tel. 505 038 217. Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

02.02.2016
Tak jak w ubiegłych latach Kluby „GP” organizują Wielki Wyjazd na Węgry.Będziemy uczestniczyć w uroczystościach święta narodowego na Węgrzech. Ostatnie wyjazdy na Węgry, zorganizowane przez kluby „GP” na zawsze pozostaną w sercach i pamięci tysięcy uczestników, którzy podążyli do Budapesztu, aby zademonstrować przyjaźń i poparcie dla Węgrów i polityki premiera Viktora Orbána. Tegoroczny wyjazd będzie symboliczny, ponieważ Polska po ostatnich wyborach i zmianach które zapoczątkował rząd premier Beaty Szydło znalazła się w podobnej sytuacji w jakiej był rząd Viktora Orbána; polityka, który rozpoczął naprawę państwa po latach rządów komunistów, którzy doprowadzili gospodarkę Węgier do bankructwa. Wtedy Kluby „GP” pojechały do Budapesztu, aby ukazać przeważnie lewackim rządom Europy Zachodniej nasze poparcie dla polityki premiera Viktora Orbána. Tym samym kontynuujemy nowy rozdział współpracy między Polakami i Węgrami i realizujemy podpisaną w 2012 r. umowę o współpracy pomiędzy Radą Porozumienia Społecznego (CET) na Węgrzech i w Niecce Karpackiej a „Gazetą Polską” i klubami „Gazety Polskiej”. W porozumieniu zawarta została sentencja „Nic o nas bez nas”.

Wyjedziemy pociągiem 14 marca, odjazd do Polski planowany jest na wieczór 16 marca z dworca w Budapeszcie. Będziemy uczestniczyć w uroczystościach państwowych, które odbędą się z udziałem Viktora Orbána. Złożymy wieńce pod pomnikiem gen. Józefa Bema i pod Pomnikiem Katyńskim. Więcej informacji w następnym numerze „Gazety Polskiej”.

23.02.2015

--- ARCHIWUM ----
[2015] IV Wielki Wyjazd na Węgry 2015 - odwołany

Z przykrością informuję, że IV Wielki Wyjazd na Węgry 2015 organizowany przez Kluby „Gazety Polskiej” został odwołany

12.02.2015


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 14-17 III 2016r.:


- Ile kosztuje wyjazd i co obejmuje
- Gdzie można kupić bilet
- Noclegi
- Czy są jeszcze wolne miejsca
...

12.02.2015
Do Budapesztu pojedziemy specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi autokarami. Wyjazd z Warszawy 14 marca. Jedziemy przez  Kielce i Kraków. Do hotelu w Budapeszcie przyjedziemy wczesnym rankiem; po krótkim odpoczynku zostaniecie Państwo przewiezieni na uroczystości państwowe. 15 marca - oficjalne uroczystości państwowe rozpoczną się około godz. 10 na Múzeum körút, przed Muzeum Narodowym. Dalsza część programu w tym dniu z udziałem Polaków jest jeszcze uzgadniana z naszymi przyjaciółmi w Budapeszcie. Po południu nastąpi złożenie wieńców pod pomnikiem gen J. Bema (Bem tér). Po zakończeniu oficjalnego programu polsko-węgierskich obchodów święta 15 marca mamy czas wolny; istnieje możliwość powrotu do hotelu podstawionymi autokarami. 16 marca złożymy wieńce pod Pomnikiem Katyńskim (naprzeciwko Árpád Gimnázium, Nagyszombat u. 19). Około godz. 20 wyjazd do Polski.

 

15 marca będzie można za darmo zwiedzić Parlament oraz Terror Háza Múzeum (Muzeum "Dom Terroru").
 
Koszty wyjazdu to 260 zł. Prosimy o wpłaty (najpóźniej do 9 marca) na specjalne konto które w ramach Fundacji Klubów Gazety Polskiej utworzyliśmy na tę okazję: ALIOR BANK: 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968. Proszę w przelewie wpisać dokładnie swoje imię, nazwisko, adres i datę urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia i do wystawienia faktury), oraz dodatkowo skrót: WWnW. 
 
Zarezerwowaliśmy dla Państwa Hotel Ventura. Koszt pokoi 2, 3 i 4 osobowych to około 15 EUR/os./ na dobę; w cenę wliczone jest śniadanie.
Tych z Państwa którzy będą chcieli skorzystać z hotelu proszę o zgłoszenia na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl, lub tel. 693 240 247, 505 038 217. Codziennie nowe informacje dotyczące IV WWnW na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl. Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl.
Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół.

 

 

30.01.2015

Tak jak w ubiegłych latach Kluby „GP” organizują już IV Wielki Wyjazd na Węgry. Na razie ustalamy nasz pobyt z naszymi przyjaciółmi z Węgier i dlatego nie możemy podać więcej szczegółów wyjazdu. Pewny jest wyjazd z Warszawy 14 marca i powrót z Budapesztu wieczorem 16 marca. Więcej informacji prześlę Państwu w najbliższym czasie. Proszę sobie przypomnieć atmosferę z ubiegłego roku, zwłaszcza nasze przejście tunelem (na końcu filmu).

http://www.klubygp.pl/fotorelacja-iii-wyjazd-na-wegry-14-17-marca-2014-roku-wideo/

Jak zwykle wszelkie informacje będziemy również zamieszczać na stronie WWnW:

http://wielkiwyjazdnawegry.pl/index.html


13.03.2014

Autokary wyruszą z Warszawy, z parkingu obok Dworca Wschodniego (od strony ulicy Kijowskiej) o godz. 12. Kontakt do służb porządkowych dla osób które wyruszają z Warszawy 606 296 226, 506 844 807.

13.03.2014

III WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ Już jutro rusza III Wielki Wyjazd na Węgry. – Po raz kolejny Polacy udowodnią, że popierają przemiany, które rozpoczęły się na Węgrzech. Będziemy razem z braćmi Węgrami uczestniczyli w uroczystościach ich Święta Narodowego – mówi prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński

10.03.2014
PRZYJAŹŃ POLSKO-WĘGIERSKA W ostatniej chwili doszło do drobnych zmian organizacyjnych III Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Tym razem do Budapesztu udamy się autokarami. – Nie mogąc spełnić wymagań finansowych PKP Intercity, w ostatniej chwili musieliśmy zmienić środek transportu – mówi nam Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”.
08.03.2014
PRZYJAŹN POLSKO-WĘGIERSKA \ Tegoroczny wyjazd do Budapesztu planowany na 14 marca spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem czytelników „Gazety Polskiej”. Jest jeszcze okazja, by do nich dołączyć.


08.03.2014
http://www.klubygp.pl/wp-content/uploads/2014/03/2014_03_05.jpgIII WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ Już niedługo odbędą się uroczystości upamiętniające rewolucję na Węgrzech w 1848 r. Z tej okazji 15 marca kluby „Gazety Polskiej” po raz trzeci organizują Wielki Wyjazd na Węgry. To ostatnia szansa na zakup biletów i wspólny wyjazd.08.03.2014
III WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ Już 15 marca będziemy uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających rewolucję na Węgrzech w 1848 r. Kluby „GP” po raz trzeci organizują z tej okazji Wielki Wyjazd na Węgry.


07.03.2014
Ostatnie dwa Wielkie Wyjazdy na Węgry, zorganizowane przez kluby „Gazety Polskiej” w latach 2012 i 2013, na zawsze pozostaną w sercach i pamięci tysięcy uczestników, którzy podążyli do Budapesztu, aby zademonstrować przyjaźń i poparcie dla Węgrów i polityki Premiera Viktora Orbána. Również tegoroczny wyjazd spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem czytelników „Gazety Polskiej”.
06.03.2014
III WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ Już niedługo odbędą się uroczystości upamiętniające rewolucję na Węgrzech w 1848 r. Z tej okazji 15 marca kluby „Gazety Polskiej” po raz trzeci organizują Wielki Wyjazd na Węgry. To ostatnia szansa na zakup biletów i wspólny wyjazd.
05.03.2014

WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ Ostatnie dwa wyjazdy na Węgry zorganizowane przez kluby „Gazety Polskiej” na zawsze pozostaną w sercach i  pamięci tysięcy uczestników, którzy podążyli do Budapesztu, aby zademonstrować przyjaźń i poparcie dla Węgrów oraz dla polityki premiera Viktora Orbána.

W tym roku jedziemy po raz kolejny. Jedźcie z nami!


04.03.2014
WYJAZD NA WĘGRY \ Kluby „Gazety Polskiej”, tak jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry, do Budapesztu. Będziemy po  raz trzeci razem z braćmi Węgrami uczestniczyli w uroczystościach ich Święta Narodowego. Przypomnijmy, że 15 marca 1848 r. rozpoczęła się rewolucja na Węgrzech, która miała doprowadzić do wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego.
03.03.2014

Aktualne informacje dotyczące Wielkiego Wyjazdu na Węgry ( program, hotele)

Wyjazd z Warszawy z Dworca Wschodniego, 14 marca, godz.12.00; jedziemy przez: Kielce, godz. 17.00, Kraków, godz. 19.00, Bielsko Białą, godz. 22.20 i Żywiec, godz. 23.00 - w tych miastach pociąg zatrzymuje się. Do Budapesztu przyjedziemy o godz. 6.00. Wyjazd z Budapesztu 16 marca - Dworzec Budapest Nyugati, godz. 19.45

 

15 marca

- po przyjeździe pociągu na Dworzec Nyugati (6.00-7.00) zostaniecie Państwo przewiezieni autokarami do hoteli (w grupach 50-osobowych).

- oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána rozpoczną się o godz. 10.30 na Múzeum körút, gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiona zostanie scena. Polacy proszeni będą o zajęcie miejsc w sektorze na pobliskim placu Kalvina (Kálvin tér). Zainstalowany tam zostanie telebim, na którym będą tłumaczone na bieżąco, na język polski, teksty wygłaszanych przemówień.

03.03.2014
http://www.klubygp.pl/wp-content/uploads/2013/07/p8.jpgWĘGRY \ Zbliżają się uroczystości upamiętniające rewolucję na Węgrzech w 1848 r. Z tej okazji 15 marca już po raz trzeci kluby „Gazety Polskiej” organizują Wielki Wyjazd na Węgry.
03.03.2014
http://www.klubygp.pl/wp-content/uploads/2014/02/pl_wegry.jpgIII WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ 15 marca już po raz trzeci będziemy uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających rewolucję na  Węgrzech w 1848 r. Kluby „Gazety Polskiej” organizują z tej okazji III Wielki Wyjazd na Węgry.
27.02.2014

http://www.klubygp.pl/wp-content/uploads/2014/02/57-614x300.jpgPremier Węgier Viktor Orbán w liście adresowanym do redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza dziękuje za wyróżnienie przyznaniem tytułu Człowieka Roku 2013 „Gazety Polskiej” i podkreśla, że w jego odczuciu nagroda odnosi się do całych Węgier.


27.02.2014

Zbliżają się uroczystości upamiętniające rewolucję na Węgrzech w 1848 r. Z tej okazji 15 marca już po raz trzeci kluby „Gazety Polskiej” organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Pojechać może każdy, a w trakcie podróży pociągiem uczestnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami prawicowych mediów w Polsce, w tym z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem.


27.02.2014
http://www.klubygp.pl/wp-content/uploads/2014/02/logo_wegry_small.jpg

III WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ 15 marca po raz trzeci będziemy uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających rewolucję na Węgrzech z 1848 r. Kluby „GP” organizują z tej okazji III Wielki Wyjazd na Węgry. W pociągu uczestnicy będą mogli porozmawiać m.in. z redaktorem naczelnym „GP” Tomaszem Sakiewiczem oraz innymi przedstawicielami prawicowych mediów w Polsce.

 

24.02.2014
WIELKI WYJAZD \ 15 marca na Węgrzech rozpoczną się uroczystości upamiętniające rewolucję 1848 r. Ważne jest, by także Polacy wzięli udział w tym święcie i zarazem dali wyraz swojemu poparciu dla polityki Viktora Orbána. Dlatego też kluby „GP” organizują III Wielki Wyjazd.
24.02.2014
III WIELKI WYJAZD NA WĘGRY \ Już 15 marca po raz trzeci będziemy uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających rewolucję na  Węgrzech w 1848 r. Kluby „Gazety Polskiej” organizują z tej okazji III Wielki Wyjazd na Węgry. W pociągu uczestnicy będą mogli porozmawiać m.in. z redaktorem naczelnym „GP” Tomaszem Sakiewiczem oraz innymi przedstawicielami prawicowych mediów w Polsce.
19.02.2014

logo_GPC_small

PRZYJAŹŃ POLSKO-WĘGIERSKA \ Kluby „Gazety Polskiej”, tak jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry, do Budapesztu. Będziemy po raz trzeci razem z braćmi Węgrami uczestniczyli w uroczystościach ich Święta Narodowego. Przypomnijmy, że 15 marca 1848 r. rozpoczęła się rewolucja na Węgrzech, która miała doprowadzić do  wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego.
14.02.2014
PRZYJAŹŃ POLSKO-WĘGIERSKA \ Już po raz trzeci razem z Węgrami będziemy 15 marca uczestniczyli w uroczystościach ich Święta  Narodowego. Kluby „Gazety Polskiej” organizują bowiem III Wielki Wyjazd na Węgry.
14.02.2014

PRZYJAŹŃ POLSKO-WĘGIERSKA \ Już tylko miesiąc pozostał do III Wielkiego Wyjazdu na Węgry. – Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie  organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas – mówi szef klubów „Gazety Polskiej”, Ryszard Kapuściński. – Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół – apeluje.

14.02.2014

Już po raz trzeci wspólnie z Węgrami będziemy 15 marca uczestniczyli w uroczystościach ich święta narodowego. Kluby „Gazety Polskiej” organizują bowiem III Wielki Wyjazd na Węgry, do stolicy tego kraju – Budapesztu. Ze względu na węgierskie kwietniowe wybory  parlamentarne wyjazd ma szczególną wagę.

13.02.2014

III WIELKI WYJAZD NA WĘGRY 15 marca już po raz trzeci będziemy uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających rewolucję na Węgrzech w 1848 r. Kluby „Gazety Polskiej” organizują z tej okazji III Wielki Wyjazd na Węgry. Tegoroczny wyjazd będzie szczególny – w kwietniu odbędą się tam wybory parlamentarne.

06.02.2014

Wstępne informacje dotyczące wyjazdu:

Wyjazd z Warszawy z Dworca Wschodniego, 14 marca, godz.12.00; jedziemy przez:  Kielce, godz. 17.00, Kraków, godz. 19.00, Bielsko Białą, godz. 22.20 i Żywiec, godz. 23.00 - w tych miastach pociąg się zatrzyma. Do Budapesztu przyjedziemy o godz. 6.00. Wyjazd z Budapesztu 16 marca- Dworzec Budapest Nyugati, godz. 19.45

.... czytaj całość
31.01.2014

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół.
JEDŹCIE Z NAMI!

Wstępne informacje dotyczące wyjazdu:

- wyjazd z Warszawy z Dworca Wschodniego, 14 marca, godz.12.00; jedziemy przez:  Kielce, godz. 17.00, Kraków, godz. 19.00, Bielsko Białą, godz. 22.20 i Żywiec, godz. 23.00 - w tych miastach pociąg się zatrzyma. Do Budapesztu przyjedziemy o godz. 6.00.

- wyjazd z Budapesztu 16 marca- Dworzec Budapest Nyugati, godz. 19.45

....
17.01.2014

Rozpoczęły się przygotowania do III Wielkiego Wyjazdu na Węgry, który tak jak w ubiegłych latach odbędzie się w Święto Narodowe Węgier – 15 marca. W tym roku nasze poparcie dla polityki Viktora Orbana będzie niezwykle ważne, ponieważ już na wiosnę planowane są na Węgrzech wybory parlamentarne, które zdecydują o przyszłości Węgrów. O szczegółach wyjazdu będziemy na bieżąco informować.


12.03.2013

II Wielki Wyjazd na Węgry – Warszawa Dworzec Wschodni, godz. 9.10

 
Jutro, 14 marca wyjeżdżamy na Węgry. Będziemy tam uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego na Węgrzech.

 Szczegółowy plan II Wielkiego Wyjazdu na Węgry do Budapesztu:

Wyjazd 14 marca Warszawa Wsch. - 9.10 – peron 5, tor 24
Kielce - 13.14
Kraków Gł. - 15.02 - 16.46 (postój)
Tarnów - 18.32
Nowy Sącz - 21.03 - 22.03 (postój)
Budapest Nyugati - 07.04

Powrót 16 marca
Budapest Nyugati - 19.00
Nowy Sącz - 03.16
Tarnów - 04.46
Kraków Gł. - 06.43
Kielce - 08.33
Warszawa Wsch. - 12.20

W pociągu pojadą z nami przedstawiciele najważniejszych prawicowych mediów w Polsce, którzy na bieżąco będą relacjonować przebieg naszej podróży i uroczystości w Budapeszcie. Pojedzie z nami red. Tomasz Sakiewicz, z którym będzie można porozmawiać. Będzie czas na nocne Polaków rozmowy.

(więcej w rozwinięciu)
- Wstępny program uroczystości (uzgodniony z władzami węgierskimi)
- Grupa niezorganizowana (nie jadąca pociągiem)

JEDŹCIE Z NAMI!
Ryszard Kapuściński

11.03.2013
ODJAZD - WARSZAWA WSCHODNIA GODZ. 9.10 - 14 marca 2013r.

- PERON 5, TOR 24


ZBIÓRKA GODZ. 8.30  - Hala Główna od strony tramwajów


25.02.2013


14 marca 2013r. - ODJAZD WARSZAWA-KIELCE-KRAKÓW-TARNÓW-NOWY SĄCZ

* WARSZAWA WSCHODNIA: GODZ. 09.10
* KIELCE: GODZ. 13.14 - 13.17
* KRAKÓW GŁ: GODZ. 15.02 - 16.46
* TARNÓW: GODZ. 18.32 - 19.12
* NOWY SĄCZ: GODZ. 21.03 - 22.03
* BUDAPEST NYUGATI  07.04


-------------------------------------------------------------------------------------

16 marca 2013r. - POWRÓT BUDAPESZT-NOWY SĄCZ-TARNÓW-KRAKÓW-KIELCE-WARSZAWA

* BUDAPESZT NYUGATI : GODZ. 19.00
* NOWY SĄCZ: GODZ.  03.16 - 03.19
* TARNÓW: GODZ. 04.46 - 04.58
* KRAKÓW: GODZ. 06.43 - 06.48 
* KIELCE: GODZ. 08.33 - 08.40
* WARSZAWA WSCH:  GODZ. 12.20 - 12.50

----------------------------------------------------------------------------------------


- Przyjazd i Odjazd - Budapeszt

Przyjazd do Budapesztu w dniu 15 marca 2013 na dworzec Budapest Nyugati o godz 7.04.
Odjazd z Budapesztu w dniu 16 marca 2013 z dworca Budapest Nyugati o godz. 19.00


 

18.02.2013

Ważne, wpłata na konto obejmuje cenę przejazdu w obie strony pociągiem oraz ubezpieczenie i jest równoznaczna z akceptacją "regulaminu" wyjazdu, który znajduje się na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl. W przelewie proszę podać imię i nazwisko, adres zameldowania, oraz datę urodzenia. Te dane potrzebne są dla ubezpieczyciela.


13.02.2013
 

Manifestacje poparcia i spotkania dotyczące sytuacji na Węgrzech to polska odpowiedź na trudną sytuację międzynarodową tego kraju. Pierwszy Wieczór Solidarności z Węgrami odbył się w minioną sobotę w Wołominie. Wiele wskazuje, że będzie to początek kolejnej inicjatywy niepodległościowych środowisk w Polsce.

Po wywiadzie, jakiego Viktor Orban udzielił Janowi Pospieszalskiemu i po wysłuchaniu – a może raczej przesłuchaniu – premiera przed Komisją Europejską rozdzwoniły się telefony w Ambasadzie Węgierskiej w Polsce. Wielu Polaków pytało zaskoczonych urzędników „jak możemy wam pomóc?” Z pięćdziesięciotysięcznego Wołomina niezależnie zadzwoniły z tym pytaniem do ambasady i Węgierskiego Instytutu Kultury przynajmniej cztery osoby!

31.01.2013


Nowa Konstytucja Węgier uchwalona 18-kwietnia 2011 roku

(obowiązuje od 01-styczna-2012 r.)


31.01.2013

Pierwszą część bardzo ciekawej rozmowy przeprowadzonej z Ewą Stankiewicz. Fragment poświęcony jest refleksjom na temat współczesnej sytuacji na Węgrzech.

Redakcja – Ewo, zawsze bardzo nam miło widzieć Cię na naszym portalu, wiemy że jesteś bardzo zajęta – czy mogłabyś nam powiedzieć co Cię ostatnio tak absorbuje?

31.01.2013

Siódmego lutego br. w Budapeszcie zostało podpisane Oświadczenie Europejskiego Ruchu Patriotycznego. Sygnatariuszami Oświadczenia był CET (Rada Porozumienia Społecznego) ruch pozarządowy powstały w 2007 roku, skupiający kilkaset organizacji na Węgrzech, oraz CŐF (Forum Zjednoczenia Społecznego) w skład którego weszło około 600 organizacji na Węgrzech i w Kotlinie Karpackiej, czyli terenami między Alpami i Karpatami. Reprezentuje on organizacje na terenie Słowacji, Austrii, Ukrainy Zakarpackiej, Serbii, Chorwacji i Słowenii, gdzie żyje prawie 2 mln. Węgrów. CŐF został oficjalnie powołany w grudniu 2011 roku przez Węgierski Parlament.

31.01.2013


My, patrioci, obywatele europejscy tworzymy nowy ruch o nazwie Patriotyczny Ruch Europy w celu głoszenia i obrony naszych wspólnych wartości.

31.01.2013
18 kwietnia ubiegłego roku Parlament węgierski przyjął a 25 kwietnia Prezydent Węgier Pal Schmitt podpisał nową Konstytucję, która weszła w życie niecały temu, tj. 1. stycznia 2012. Przyjrzyjmy się, co w niej jest takiego, że w protestach odzywają się najwyższe władze Unii Europejskiej i słychać było nawet głos sprzeciwu zza oceanu podpisany przez samą Hilary Clinton.
19.01.2013

Mówi w specjalnym wywiadzie dla "GP" Premier Węgier Viktor Orbàn.


Ataki przeciwko mojemu krajowi mają dwa powody. Jeden to powód moralny – chodzi o wartości. Konstytucja mówi, że bez chrześcijaństwa Węgry by nie przetrwały. Poza tym znajduje się w niej ustęp określający rodzinę jako podstawę życia społecznego.

29.03.2012

>> Nie wolno nam zaakceptować, by sowicie opłacani komisarze unijni i europarlamentarzyści, oderwawszy się od własnego narodu, działali w interesie budowy niechcianego mocarstwa, rzadzonego przez najbogatsze banki oraz ich właścicieli – mówi w rozmowie z OLGĄ DOLEŚNIAK-HARCZUK i JOANNĄ URBAŃSKĄ dr LÁSZLÓ CSIZMADIA, prezes węgierskiej Rady Porozumienia Społecznego <<21.03.2012

7 tysięcy Polaków na Węgrzech! - Konserwa


7-tysięczna demonstracja Polaków w Budapeszcie! Rozmawiamy z szefem Klubów Gazety Polskiej - Ryszardem Kapuścińskim, o Wielkim Wyjeździe na Węgry.


14.03.2012
Przed godziną 14.00 z Warszawy wyruszył pociąg, którym uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry dotrą do Budapesztu.

Wyjazd organizowany jest przez Kluby „Gazety Polskiej” we współpracy ze stowarzyszeniem Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszeniem Solidarni 2010. Uczestnicy wyjazdu jadą pociągiem i autokarami do Budapesztu, aby wziąć udział w obchodach święta narodowego na Węgrzech i demonstrować swoje poparcie dla polityki premiera Viktora
Orbana.
13.03.2012

Wielki wyjazd na Węgry – ważne informacje

 

Organizatorzy Wielkiego Wyjazdu na Węgry informują, że osoby odjeżdżające z Warszawy zbierają się w holu głównym na Centralnym o godz. 13.00.

Ze względu na procedury PKP numer peronu, z którego odjedzie pociąg zostanie podany kilka godzin przed odjazdem. Będą pomagać tam wolontariusze.

15 marca o godz. 11:00 nastąpi podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Radą  Porozumienia Społecznego (CET) na Węgrzech i w Niecce Karpackiej którą reprezentuje prezes CET  Csizmadia László, a tygodnikiem  „Gazeta Polska”, którą będzie reprezentował red. Tomasz Sakiewicz i Klubami „Gazety Polskiej” w imieniu których umowę podpisze prezes Ryszard Kapuściński.

16 marca o godz. 12:00 podpisana zostanie umowa o współpracy pomiędzy gazetą „Magyar Hírlap” którą będzie reprezentował red. Naczelny Stefka István, tygodnikiem „Gazeta Polska”, którą będzie reprezentował red. naczelny Tomasz Sakiewicz

O godz. 13:00 złożenie wieńców pod pomnikiem gen. Józefa Bem w Budapeszcie  i pod Pomnikiem Męczenników Katynia w Budapeszcie.

09.03.2012

  Wielki Wyjazd na Węgry – Warszawa Dworzec Centralny, godz. 13.45


14 marca wyjeżdżamy na Węgry do Budapesztu. Będziemy tam uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego na Węgrzech. Podaję szczegółowy plan Wielkiego Wyjazdu na Węgry do Budapesztu:

 
-Warszawa Dworzec Centralny, godz. 13.45...

W trakcie podróży uczestnicy podróży otrzymają poczęstunek i symboliczną lampkę węgierskiego wina. W pociągu pojadą z nami przedstawiciele najważniejszych prawicowych mediów w Polsce, którzy  na bieżąco będą relacjonować przebieg naszej podróży i uroczystości w Budapeszcie. Pojedzie z nami red. Tomasz Sakiewicz, z którym będzie można porozmawiać. Będzie czas na nocne Polaków rozmowy.

 


25.02.2012
W związku z rosnącym zainteresowaniem przedłużono termin zgłoszeń dla uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry.


     Wielki Wyjazd na Węgry – uzupełniony program uroczystości (Aktualności)

Kluby „Gazety Polskiej” organizują Wielki Wyjazd na Węgry.


Już za tydzień, 14 marca wyjeżdżamy na Węgry. Będziemy mogli uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego na Węgrzech.

Przeczytaj  informacje:(aktualizacja)
- Program uroczystości
- Noclegi
- Przewodnicy

Zapraszam wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić znajomych i przyjaciół. Jedźmy razem.17.02.2012

List skierowany Dr. Csizmadia László - prezesa CET-u

13.02.2012

Pokojowy marsz na rzecz Węgier
12.02.2012


Prosimy osoby, które wybierają się indywidualnie do Budapesztu i chcą zabrać współtowarzysza wysyłać ogłoszenia na:
solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

1. WARSZAWAChciałbym jechać na Węgry, mam VV TRANSPORTERA 8-osobowego,miałbym 5 miejsc wolnych. Jestem z Warszawy, koszt tyle co na paliwo czyli po ok 170zł od osoby, zabrałbym 7 osób żeby było więcej miejsca, powrót chyba po manifestacji a jak większość by chciała zostać to dopasowałbym się do większości, jak ktoś jest chętny to nr.tel 500 741 255, e:mail: starter1970@o2.pl

2.MIELEC -
Jedziemy z Mielca-Budapeszt-Mielec 15.03.2012r. mikrobusem, mamy jeszcze kilka miejsc.Mielecki klub Gazety Polskiej. e-mail:Andy64@poczta.fm

3. WROCŁAW
- Jedziemy busem z Wrocławia mamy parę wolnych miejsc e-mail: aostrowski@tlen.pl

 

04.02.2012Szanowni Państwo


Wyjeżdżamy 14 marca wieczorem (dokładną godzinę podam w terminie późniejszym) z Warszawy do Budapesztu pociągiem PKP Intercity. Jedziemy przez:  Kraków,      Tarnów i Nowy Sącz - w tych miastach pociąg może się dodatkowo zatrzymać. Pociąg będzie mógł zabrać 780 osób (12 wagonów + WARS). Jeżeli zajdzie taka potrzeba, a muszę z radością Państwa poinformować, że zainteresowanie wyjazdem jest olbrzymie, wtedy wynajmiemy dodatkowe składy pociągów.

02.02.2012

Pamiętam jak w latach 80. chciałem pierwszy raz w życiu pojechać na Węgry. Można to było zrobić tylko na podstawie pieczątki w dowodzie osobistym, która upoważniała do przekroczenia granicy.
 
08.01.2012

Dzień 15 marca stał się Świętem Narodowym na Węgrzech. W dniu tym odbywają się liczne uroczystości państwowe, mające upamiętnić krew bohaterów, którzy zginęli w walkach o wolność. Tradycyjnie świętujący Węgrzy noszą trójkolorową kokardkę w barwach narodowych przypiętą do piersi.